Kelime Avı Oyunu Kelime Avı Oyunu
Yenioyunlar.com.tr » Hafıza » Kelime Avı Oyunu

Kelime Avı Oyunu

12 oynandı
0

Kelime Avı, beyninizi, kelime dağarcığınızı ve pratik düşünme egzersizi yapmak için en iyi kelime oyunlarından biridir. Kelime Avı oyunun amacı, bulmaca platformunun yanında listelenen tüm kelimeleri bulmaktır. Tüm kelimeler bulmaca ızgarasının içinde gizlidir. Kelimeler bazen yan yana yazılıyken bazen de yukarından aşağıya listelenmiştir. Çok dikkatli bir biçimde platformdaki kelimeleri inceleyerek süreniz bitmeden tüm kelimeleri bulmalısınız. Sizlerden istenilen seviyelerde on beş kelimeyi bulunmaktadır. Kelimelerin tamamını bulduğunuz da yeni kelimeler üretilir ve eğlence kaldığı yerden devam eder.

Sözcük Avı Oyunu Oyna

Kelime avı oyununun bir diğer adı da sözcük avı olarak bilinmektedir. Bu oyunda ekranın sağ tarafında yer alan on yedi kelimeyi bulmanız gerekmektedir. 17x17'lik bir parkurda oynanan bu oyun oldukça geniş bir yüzeye sahiptir. Seviyelerin her birinde kendine özel hedefler bulunmaktadır. Bu da kelime oyunu daha da keyifli ve eğlenceli hale getiriyor.

Kelime Avı Oyunu Nasıl Oynanır?

Mümkün olan en kısa sürede kelimelerin bulunduğu platformda gizlenen kelimeleri fare ile bulmalısınız. Oyun ekranının sol üst tarafında bulunan hedef sayısına ulaşmanız gerekmektedir. Üst tarafta bulunan saat işaretinden oyun içerisinde kalan sürenizi öğrenebilirsiniz.

Yorumlar( 0 )

Yorum alanı sadece üyeler içindir. Giriş Yap, Kayıt OL

    Bu Oyunlar da Hoşunuza Gidebilir